AKTUALNOŚCI: ORGANIZACJA PRACY W OKRESIE: 18.05.2020 –  do odwołania


I Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Krajowego Konsultanta w dziedzinie pediatrii i medycyny rodzinnej z dn. 17.04.2020 r. informujemy, iż:

wizyty bilansowe dzieci będą realizowane po 15.06. b. r.;

wizyty szczepiennne obowiązkowe oraz zalecane będą realizowane zgodnie z kalendarzem szczepień we wszystkich grupach wiekowych z zachowaniem szczególnych zasad sanitarno-epidemiologicznych, po uprzednim wypełnieniu ankiety wstępnej kwalifikacji podczas rozmowy telefonicznej z pracownikiem rejestracji;

II Praca GABINETU STOMATOLOGICZNEGO zostaje przywrócona: wizyty realizowane będą po uprzednim kontakcie telefonicznym, z zachowaniem szczególnych zasad sanitarno-epidemiologicznych, w tym po wypełnieniu ankiety wstępnej kwalifikacji podczas rozmowy telefonicznej z asystentką stomatologiczną;

 III   Zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia z dn. 29.04.2020 r. od 04.05.2020 r. została przywrócona praca GABINETU REHABILITACJI: wizyty realizowane będą po uprzednim kontakcie telefonicznym, z zachowaniem szczególnych zasad sanitarno-epidemiologicznych, w tym po wypełnieniu ankiety wstępnej kwalifikacji podczas rozmowy telefonicznej z fizjoterapeutą.

IV SKŁADANIE ZAPOTRZEBOWANIA NA RECEPTY ORAZ ZLECENIA NA WYROBY MEDYCZNE (NP. PIELUCHOMAJTKI) I ODBIÓR KODÓW DOSTĘPU DO E-RECEPT I E-ZLECEŃ:

NIE MA POTRZEBY ZGŁASZAĆ SIĘ DO PRZYCHODNI OSOBIŚCIE W CELU POZYSKANIA RECEPTY NA LEKI STAŁE ORAZ ZLECENIA NA ZAOPATRZENIE W WYROBY MEDYCZNE (NP. PIELUCHOMAJTKI)!

Składanie zapotrzebowania na recepty i zlecenia prosimy realizować telefonicznie: 566788616, 509354015.

  1. Kod dostępu do e-recepty i do e-zlecenia będzie wysyłany na numer wskazany w dokumentacji pacjenta.
  2. Z otrzymanym telefonicznie z przychodni kodem dostępu do e-recepty i e-zlecenia (np. na pieluchomajtki) oraz swoim numerem PESEL pacjent lub jego opiekun udaje się do apteki w celu realizacji recepty/zlecenia.

CZAS OCZEKIWANIA NA RECEPTĘ: 2 DNI ROBOCZE.

V ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z TELEPORADY LEKARSKIEJ – w trakcie dokonywania rejestracji telefonicznej pacjent będzie informowany o możliwości skorzystania z lekarskiej porady telefonicznej bez konieczności wychodzenia z domu i osobistej wizyty w Gminnym Ośrodku Zdrowia.

VI POBORY KRWI odbywają się planowo – w poniedziałki, środy i piątki w godz.: 7.30 – 9.00. Prosimy o obecność pacjentów ze wskazań pilnych.

VII Po godzinie 18.00 w przypadku pogorszenia stanu zdrowia: wysokiej gorączki (>38), kaszlu oraz duszności (trudności w nabraniu powietrza) prosimy nie kierować się do punktów opieki nocnej i świątecznej. W tej sytuacji informacji o postępowaniu udziela:

SANEPID: nr alarmowy czynny całą dobę: 692 282 098

oraz

NFZ: nr alarmowy czynny całą dobę: 800 190 590