I. Zgodnie z wytycznymi Krajowego Konsultanta w dziedzinie pediatrii i medycyny rodzinnej z dn. 13.03.2020 r. informujemy, iż:

– wizyty bilansowe dzieci będą realizowane po 30 kwietnia b. r.;

– szczepienia oraz inne wizyty profilaktyczne zostają wstrzymane do odwołania

II. Zgodnie z treścią Komunikatu NFZ z dn. 15.03.2020 r.: praca GABINETU REHABILITACYJNEGO ORAZ STOMATOLOGICZNEGO zostaje wstrzymana do odwołania

III. SKŁADANIE ZAPOTRZEBOWANIA NA RECEPTY I ODBIÓR KODÓW DOSTĘPU DO E-RECEPT:

NIE MA POTRZEBY ZGŁASZAĆ SIĘ DO PRZYCHODNI OSOBIŚCIE W CELU POZYSKANIA RECEPTY NA LEKI STAŁE!

1. Składanie zapotrzebowania na recepty prosimy realizować telefonicznie: 566788616, 509354015.

2. Kod dostępu do e-recepty będzie wysyłany na numer wskazany w dokumentacji pacjenta.

3. Z otrzymanym z przychodni kodem dostępu do e-recepty oraz swoim numerem PESEL pacjent lub jego opiekun udaje się do apteki w celu realizacji recepty.

CZAS OCZEKIWANIA NA RECEPTĘ: 5 DNI ROBOCZYCH.

IV. ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z TELEPORADY LEKARSKIEJ – w trakcie dokonywania rejestracji telefonicznej pacjent będzie informowany o możliwości skorzystania z lekarskiej porady telefonicznej bez konieczności wychodzenia z domu i osobistej wizyty w Gminnym Ośrodku Zdrowia.

V. POBORY KRWI odbywają się planowo – w poniedziałki, środy i piątki w godz.: 7.30 – 9.00. Prosimy o obecność pacjentów ze wskazań pilnych. Pacjenci z badaniami zleconymi w trybie profilaktycznym, prosimy o telefoniczne przełożenie terminu poboru krwi.

VI. Po godzinie 18.00 w przypadku pogorszenia stanu zdrowia: wysokiej gorączki (>38), kaszlu oraz duszności (trudności w nabraniu powietrza) prosimy nie kierować się do punktów opieki nocnej i świątecznej. W tej sytuacji informacji o postępowaniu udziela:

SANEPID: nr alarmowy czynny całą dobę: 692 282 098

oraz

NFZ: nr alarmowy czynny całą dobę: 52 328 56 06